Αποστολέας Θέμα: Tudor Pelagos Blue 42mm  (Αναγνώστηκε 6978 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • Global moderator
  • Master
  • *****
  • Μηνύματα: 11144
    • Προφίλ
Απ: Tudor Pelagos Blue 42mm
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 23, 2023, 22:17:11 μμ »
Το pelagos είναι μοναδικό ρολόι στα λεφτά του και με ποιότητα εφάμιλλη των Rolex. Από εκεί και πέρα μπορώ να καταλάβω την κρητική του maestro γιατί την έχω ακούσει ξανά για ρολόγια από τιτάνιο. Ακόμα και εγώ που έχω τρία ρολόγια από το συγκεκριμένο μέταλλο και το γουστάρω πολύ ώρες ώρες πιάνω κάποιο άλλο ρολόι..  και λέω τι είναι αυτό.. σαν ψεύτικο...!
 ;)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
🐺 Ξέρω από αυτά ρε..

maestro

  • Επισκέπτης
Απ: Tudor Pelagos Blue 42mm
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 23, 2023, 22:55:18 μμ »
Το pelagos είναι μοναδικό ρολόι στα λεφτά του και με ποιότητα εφάμιλλη των Rolex. Από εκεί και πέρα μπορώ να καταλάβω την κρητική του maestro γιατί την έχω ακούσει ξανά για ρολόγια από τιτάνιο. Ακόμα και εγώ που έχω τρία ρολόγια από το συγκεκριμένο μέταλλο και το γουστάρω πολύ ώρες ώρες πιάνω κάποιο άλλο ρολόι..  και λέω τι είναι αυτό.. σαν ψεύτικο...!
 ;)
Σε καμία περίπτωση δεν είναι ποιότητα εφάμιλλη των R. Σαν παιχνιδάκι είναι δίπλα σε ένα sub. Τώρα αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα μπορείς να το πιστεύεις εάν θέλεις
friendly
0
funny
1
like
0
wow
0
No reactions
Members reacted funny:
Wolf-,
No reactions
No reactions

maestro

  • Επισκέπτης
Απ: Tudor Pelagos Blue 42mm
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 23, 2023, 22:56:19 μμ »
Με το καλό τον λόγο εσύ Μιχάλη :) Φορά τα ρολεξακια σου

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ε απόψεις ανταλλάσσουμε τι να πω αφού αυτά πιστεύω. Είναι το μονο ρολόι που ξεφορτώθηκα αυθημερόν
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • Global moderator
  • Master
  • *****
  • Μηνύματα: 11144
    • Προφίλ
Απ: Tudor Pelagos Blue 42mm
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 23, 2023, 22:59:44 μμ »
Σε καμία περίπτωση δεν είναι ποιότητα εφάμιλλη των R. Σαν παιχνιδάκι είναι δίπλα σε ένα sub. Τώρα αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα μπορείς να το πιστεύεις εάν θέλεις
Μμ αρέσεις...
 :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
🐺 Ξέρω από αυτά ρε..

Αποσυνδεδεμένος Alexandros00

  • Master
  • ****
  • Μηνύματα: 12785
    • Προφίλ
Απ: Tudor Pelagos Blue 42mm
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 23, 2023, 23:03:56 μμ »
Ε απόψεις ανταλλάσσουμε τι να πω αφού αυτά πιστεύω. Είναι το μονο ρολόι που ξεφορτώθηκα αυθημερόν
Δεν μπορείς να κρίνεις ένα αντικείμενο σε ώρες.
Η 1η εντύπωση μετράει,αλλά δεν είσαι αντικειμενικος. Δεν του έδωσες χρόνο να αναπνεύσει στο καρπό σου και να σου,δείξει και τα θετικά του.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

maestro

  • Επισκέπτης
Tudor Pelagos Blue 42mm
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 23, 2023, 23:11:48 μμ »
Δεν μπορείς να κρίνεις ένα αντικείμενο σε ώρες.
Η 1η εντύπωση μετράει,αλλά δεν είσαι αντικειμενικος. Δεν του έδωσες χρόνο να αναπνεύσει στο καρπό σου και να σου,δείξει και τα θετικά του.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς και σε δευτερόλεπτα όταν έχεις πιάσει 3000 ρολόγια τα τελευταία 25 χρόνια.

Τι είναι ρε μάνα μου το ρολόι και θα αναπνεύσει, πνιγμένος;
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

maestro

  • Επισκέπτης
Tudor Pelagos Blue 42mm
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 23, 2023, 23:14:34 μμ »
Για να μην παρεξηγηθώ, αν έχεις 3500 στην άκρη και θέλεις μπλε καταδυτικό είναι μια καλή επιλογή. Πολύ καλύτερη από το να πληρώνεις καπέλα σε sub. Επίσης, δε νομιζω να χάσεις σε αυτά τα χρήματα.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

maestro

  • Επισκέπτης
Απ: Tudor Pelagos Blue 42mm
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 23, 2023, 23:17:12 μμ »
Και σίγουρα είναι το μόνο Tudor που θα έπαιρνα ποτέ (άλλωστε αυτό συνέβη κιόλας)
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Saega

  • Members+
  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 2666
    • Προφίλ
Απ: Tudor Pelagos Blue 42mm
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 23, 2023, 23:20:01 μμ »
Εμένα το pelagos που το έχω σε μαύρο είναι από τα αγαπημένα μου, αν όχι το πιο αγαπημένο μου. Παρά το θέμα το οποίο μου το στερεί από τον καρπό μου 1 μήνα τώρα, θα πω ότι δεν το μετανιώνω καθόλου. Είναι ρολογάρα και στα 3900 που το πήρα, απο τις ελάχιστες επιλογές.


Sent from my iPhone using Tapatalk
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Alexandros00

  • Master
  • ****
  • Μηνύματα: 12785
    • Προφίλ
Απ: Tudor Pelagos Blue 42mm
« Απάντηση #39 στις: Απρίλιος 23, 2023, 23:22:41 μμ »
Μπορείς και σε δευτερόλεπτα όταν έχεις πιάσει 3000 ρολόγια τα τελευταία 25 χρόνια.

Τι είναι ρε μάνα μου το ρολόι και θα αναπνεύσει, πνιγμένος;
Αλήθεια σέβομαι όσα λες,αλλά όταν αποκτάς εμπειρία ,το 1ο που μαθαίνεις είναι να μην είσαι βιαστικός !!.
Νόμιζα ότι δεν θα χρειαζόταν να διευκρινίσω τη λέξη"  αναπνέω " έτσι όπως την έγραψα αλληγορική, αλλά δεν πειράζει.
Τι στο καλό δηλαδή,αλήθεια.
Στους μαθητές του π.χ ένα ς δάσκαλος μουσικής θα τους πει,ε παιδιά ξέρετε κατι;
Επειδή έχω ακούσει ότι υπάρχει μπορώ να κρίνω ενα τραγουδι η έναν ήχο,από τα πρώτα 3 δευτερόλεπτα;
Που είναι η εμβάθυνση σε αυτό που έχεις μπροστά σου;
Πως μπορείς να κρίνεις το οτιδήποτε από οποιαδήποτε εταιρία ,τέτοιας αξίας, ρολόι,σε ωρες;
Να μου πεις ,δεν μου,αρέσει με χαλάει οπτικά, μαζί σού!!!! Χίλιες φορές!!!!
Αλλά όχι να το κρίνεις.
Τέλος πάντων.
Δεν θέλω άλλους διαξιφισμους.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

friendly
0
funny
0
like
1
wow
0
No reactions
No reactions
Members reacted like:
mic,
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • Global moderator
  • Master
  • *****
  • Μηνύματα: 11144
    • Προφίλ
Απ: Tudor Pelagos Blue 42mm
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 23, 2023, 23:22:53 μμ »
Σε καμία περίπτωση δεν είναι ποιότητα εφάμιλλη των R. Σαν παιχνιδάκι είναι δίπλα σε ένα sub. Τώρα αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα μπορείς να το πιστεύεις εάν θέλεις
Και όμως...   Είναι  εφάμιλλη...
 :D   :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
🐺 Ξέρω από αυτά ρε..

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • Global moderator
  • Master
  • *****
  • Μηνύματα: 11144
    • Προφίλ
Απ: Tudor Pelagos Blue 42mm
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 23, 2023, 23:24:25 μμ »
Μιχάλη δεν μπορείς να συγκρίνεις το pelagos με ένα ατσάλινο Rolex..! Λογικό είναι να φαίνεται σαν παιχνιδάκι η ψεύτικο δίπλα του..  έτσι είναι το τιτάνιο.. και είναι ένα μέταλλο το οποίο οι μεγάλες εταιρίες το υπερχρεώνουν πλέον..! Από εκεί και πέρα είτε σου αρέσει είτε όχι αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι δεν μπορεί να είναι πάρα πολύ ποιοτικό ένα ρολόι. Η R "τόλμησε" ουσιαστικά για πρώτη φορά να βγάλει ρολόι από τιτάνιο με το pelagos...  τώρα έβγαλε και το Yacht-Master..! Μπορείς να βάλεις αυτά τα 2 ρολόγια αν θες δίπλα δίπλα και εκεί θα δεχτώ την όποια κρητική σου..! Επίσης επειδή έχω και το sub και το pelagos πολλά χρόνια τώρα(και όχι 5 μέρες) η γνώμη μου είναι ότι έχουν εφάμιλλη ποιότητα...!

Ναι...  επιβεβαιώνω...   Είναι εφάμιλλη η ποιότητα...
 :D   :D   :D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
🐺 Ξέρω από αυτά ρε..

maestro

  • Επισκέπτης
Απ: Tudor Pelagos Blue 42mm
« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 23, 2023, 23:33:45 μμ »
Μιχάλη δεν μπορείς να συγκρίνεις το pelagos με ένα ατσάλινο Rolex..! Λογικό είναι να φαίνεται σαν παιχνιδάκι η ψεύτικο δίπλα του..  έτσι είναι το τιτάνιο.. και είναι ένα μέταλλο το οποίο οι μεγάλες εταιρίες το υπερχρεώνουν πλέον..! Από εκεί και πέρα είτε σου αρέσει είτε όχι αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι δεν μπορεί να είναι πάρα πολύ ποιοτικό ένα ρολόι. Η R "τόλμησε" ουσιαστικά για πρώτη φορά να βγάλει ρολόι από τιτάνιο με το pelagos...  τώρα έβγαλε και το Yacht-Master..! Μπορείς να βάλεις αυτά τα 2 ρολόγια αν θες δίπλα δίπλα και εκεί θα δεχτώ την όποια κρητική σου..! Επίσης επειδή έχω και το sub και το pelagos πολλά χρόνια τώρα(και όχι 5 μέρες) η γνώμη μου είναι ότι έχουν εφάμιλλη ποιότητα...!

Ναι...  επιβεβαιώνω...   Είναι εφάμιλλη η ποιότητα...
 :D   :D   :D
Η ρολεξ που τα βγάζει βέβαια, το κοστολογεί αρκετά κάτω από τη μισή τιμή του αντιστοιχου sub. Και δεν αναφέρω ότι το ένα το παίρνεις με μεγαλη έκπτωση και το άλλο με καπέλο, μιλάω μόνο για τις τιμές καταλόγου. Επομένως όχι μόνο τα παρουσιάζει, μας λεει χυμα και τη γνώμη της, ότι απλά δεν συγκρίνονται.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • Global moderator
  • Master
  • *****
  • Μηνύματα: 11144
    • Προφίλ
Απ: Tudor Pelagos Blue 42mm
« Απάντηση #43 στις: Απρίλιος 23, 2023, 23:47:04 μμ »
Η ρολεξ που τα βγάζει βέβαια, το κοστολογεί αρκετά κάτω από τη μισή τιμή του αντιστοιχου sub. Και δεν αναφέρω ότι το ένα το παίρνεις με μεγαλη έκπτωση και το άλλο με καπέλο, μιλάω μόνο για τις τιμές καταλόγου. Επομένως όχι μόνο τα παρουσιάζει, μας λεει χυμα και τη γνώμη της, ότι απλά δεν συγκρίνονται.
Θυμάμαι όταν πήρα το pelagos την ώρα που έβγαινα από το κατάστημα με το ρολόι στο χέρι μου λέει ο μαγαζάτορας(εδώ στα νότια): "Πήρες ρολογάρα..  αν έγραφε πάνω Rolex θα κόστιζε πολλά χιλιάρικα πάνω..!" Δεν μου το είπε για να μου το πουλήσει ο άνθρωπος γιατί το είχα είδη πάρει..!
 ;)
Και σου ξαναλέω Μιχάλη.. μπορώ να καταλάβω απόλυτα την γνώμη σου γιατί την έχω ξανά ακούσει από πολλούς για το τιτάνιο...!! Όπως επίσης μπορώ να καταλάβω και όσους σνομπάρουν την Tudor..
 ;D
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions
🐺 Ξέρω από αυτά ρε..

Αποσυνδεδεμένος P.I.T.

  • Members+
  • Hero Member
  • ****
  • Μηνύματα: 8254
    • Προφίλ
Απ: Tudor Pelagos Blue 42mm
« Απάντηση #44 στις: Απρίλιος 24, 2023, 01:42:12 πμ »
Μου αρέσει που η κουβέντα γίνεται με τον άνθρωπο που πούλησε σε πέντε ώρες το pelagos και πήρε δύο Aventi.

Και προσπαθείτε να τον πείσετε. Πολύ γελάω.
friendly
0
funny
0
like
0
wow
0
No reactions
No reactions
No reactions
No reactions